2020 Otomotiv Fuarları Takvimi

Her yıl binlerce otomobil severi buluşturan, firmaların boy gösterdiği fuarlar birçok kişi tarafından merakla beklenir. Fuarlar yeni otomobilleri, yeni teknolojileri tanıtmakla kalmaz müşteri ile alıcıyı, tedarikçi ile firmayı buluşturur. Bir sektörü takip etmenin en iyi ve en gerekli yollarından biridir. Hızla gelişen otomotiv sanayi için de, fuarlar yakından takip edilmesi gereken etkinliklerdir. Otomobil fuarları, ayrıca insana geleceğe dair vizyon sunar. Peki, 2020 araba fuarları takvimi belli mi? 2020’de yapılacak otomobil fuarları ne zaman ve nerelerde olacak? Yazımız sizin için bilgilendirici olabilir…

Fuar Takvimi

 • Automechanika Riyad (Erbil, Suudi Arabistan)

  24.02.2020-26.02.2020 tarihleri arasında yapılacak olan fuarın ikincisi 2020’de düzenleniyor. Fuar iki yılda bir yapılıyor. Araba şovlarının yanı sıra, otomobil parçaları, bileşenleri de katılımcılarla buluşuyor. Onarım bakım, araba yıkama, bakım vs. gibi sektöre dair neredeyse her konuya fuarda ulaşabilirsiniz.

 • Erbil Autoshow (Erbil, Irak)

  Erbil Araba Fuarı, 11-14 Mart 2020 günlerinde yapılacaktır. Fuarın kapsamı otomobil, otomotiv, ticari araçlar ve yedek parça sergisidir.

 • IIBT (Jakarta, Endonezya)

  18 Mart 2020, 20 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda karayolu taşımacılığı yapmaya uygun araçlar –otobüs, minübüs vs. sergilecektir.

 • Automechanica İstanbul (İstanbul, Türkiye)

  2-5 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.  Nisamn 2019da yapılan fuarın büyük ilgi görmesiyle bu yıl düzenlenecek fuar merakla bekleniyor. Türk ve Avrupa endüstrilerini bir araya getirmeye devam edecek gibi görünüyor.

 • Automechanics (Riga, Letonya)

  Letonya araba fuarı, 17-19 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenecektir. Baltık ülkelerinin en büyük otomotiv fuarı olan Automechanics, birçok başlığı bünyesinde topluyor. Yeni arabalar, oto mekaniği, ithal otolar başlıkları altında birçok konuyu kapsıyor.

 • Global Automotive Components and Suppliers (Stuttgart, Almanya)

  Fuar 16-18 Haziran 2020 tarihlerinde Almanya Stuttgart’da düzenlenecektir.  İnternet sitesine www.globalautomotivecomponentsandsuppliersexpo.com/en/ adresinden ulaşabilirsiniz. Global otomotiv bileşenleri ve tedarikçilerini bir araya getiren Stuttgart otomobil fuarı, her yıl oldukça yoğun ziyaretçi ağırlıyor.

 • MIMS Automechanica Moscow (Moskova, Rusya)

  Moskova Araba Fuarı, 24 -27 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Rusya ve Doğu Avrupa’dan gelecek ticari ziyaretçileri hedefler. Rusya’nın önde gelen fuarındandır.

 • Automechanica Frankfurt (Frankfurt, Almanya)

  Fuar 08 – 12 Eylül 2020 arasında yapılacaktır.

 • AAPEX 2020 (Las Vegas, ABD)

  Las Vegas Otomobil Fuarı, 03 – 05 Kasım 2020 arasında yapılacaktır.

 • Automechanica Buenos Aires (Buenos Aires, Arjantin)

  Buenos Aires Otomobil Fuarı,  04 – 07 Kasım 2020 arasında yapılacaktır.

 • Automechanica Kuala Lumpur (Kuala Lumpur, Malezya)

  Kuala Lumpur Oto Fuarı, 18-20 Mart 2021 arasında yapılacaktır.